KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7118077
*
nr 711 8077
Maurice Blanchard
(1903-1969), Frankrike
Blandteknik, Maurice Blanchard (1903-1969), Motiv från Paris, 24x33
Maurice Blanchard, fransk bildkonstnär född 1903, död 1969.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 augusti 2011
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/8 13:55:38
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Maurice Blanchard
Maurice Blanchard, fransk bildkonstnär född 1903, död 1969.
Läs mer om Maurice Blanchard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik europa frankrike fransk franska franskt maurice blanchard paris vattenfärg
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:47
*
Maurice Blanchard
Maurice Blanchard, fransk bildkonstnär född 1903, död 1969.
Läs mer om Maurice Blanchard
nr 711 8077
Maurice Blanchard
(1903-1969), Frankrike
Blandteknik, Maurice Blanchard (1903-1969), Motiv från Paris, 24x33
Maurice Blanchard, fransk bildkonstnär född 1903, död 1969.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 augusti 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/8 13:55:38 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Maurice Blanchard
Maurice Blanchard, fransk bildkonstnär född 1903, död 1969.Läs mer om Maurice Blanchard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik europa frankrike fransk franska franskt maurice blanchard paris vattenfärg
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:47